...

19 дивани и дивани тип тахта

Удобните дивани с азиатски произход са намерили място в западните интериори. Тук те са придобили европейска функционалност и многофункционалност, без да губят основното си предназначение.

Източен комфорт, европейски дизайн

Речниковото определение за диван и отоманка е различно. Диван Широк диван, чиито облегалки и подлакътници са с еднаква височина. Диванът е дошъл в Европа от Османската империя. Диванът с османски дюшеци е от Персия. Тахта – е широк, нисък диван без облегалка. Общото между тези две понятия е тяхната цел – Добра релаксация през деня. Европеизираните диван и разтегателен диван се различават от източните си прототипи. Дневното легло може да има ниска облегалка и подлакътници от едната или от двете страни. При дивана подлакътниците могат да бъдат по-ниски от облегалката или дори да липсват.

Съвременни дивани Диваните имат цяла гама от полезни функции: сгъваеми подлакътници, накланяща се облегалка, плъзгащи се модули, подвижни възглавници и др. Със солидна рамка, седалка PUR с възглавнички и еластични ремъци, които ги правят устойчиви.

Разтегателният диван е идеален за дневен отдих седене, облягане, полуоблягане, лежане върху възглавница. Модерният диван, който е наследил основните характеристики на дизайна от своя предшественик, е лесен за интегриране във всеки европейски интериор благодарение на модерния си дизайн.

Нашата селекция от снимки ви показва как производителите позиционират атрактивни дивани като канапета и дивани.

Оценете статията
( Все още няма оценки )
Dimitar Ivanov

Поздрави на моите колеги почитатели на домашния комфорт и подобренията! Аз съм Dimitar Ivanov, опитен дизайнер, и за мен е удоволствие да ви преведа през моето дългогодишно пътешествие в сферата на дизайна, където всеки проект се развива като уникална история на елегантност, функционалност и стремеж към вечен комфорт.

Spisanie.info - Женско списание | Мода, красота, живот и грижа за дома, психология и взаимоотношения
Comments: 1
  1. Ivo Yordanov

    Колко общо различни модела на дивани тип тахта предлагате? Също така, налични ли са всички тези 19 дивани в магазина ви в момента или трябва да бъдат поръчани? Благодаря предварително за отговора!

    Отговор
Добавяне на коментари