...

14 италиански коридора

В цял свят италианските мебели са признати за качествени и с характерна форма. Дори когато става въпрос за антрето, в тази страна те остават верни на традициите и създават практични и оригинални решения.

Убедени, че дневните, спалните и коридорите на италианците могат да се произвеждат с качество и вкус, светът ги купува толкова активно, че италианците все още са водещи доставчици на мебели в много страни, включително и в България. В продължение на повече от три века само благородническите домове в Европа са можели да си позволят да правят поръчки на италианските майстори, а днес същите мебели за коридор Италия представя на почти всеки дом, който цени качеството и красотата. Италианските занаятчии винаги са имали изобретателен и изтънчен вкус: през Средновековието краката на мебелите са били изработвани под формата на лозички, плодове и борови шишарки. Боровата дървесина, иглолистно дърво, разпространено в южната част на Европа, все още се използва за производство на мебели. Но те не са единствените. В дома на тези, които предпочитат дървени мебели за коридор, Италия ще влезе с ленивия аромат на средиземноморски орех и мирта, кипарис, кестен и дори- Естествена кожа. Между другото, в Италия модерните коридори са също толкова добри, колкото и световноизвестните класически. Италианските дизайнери днес се опитват да се отдалечат от стереотипите и предпочитат ярките, контрастни цветове и стегнатите форми, като запазват нотките на традиционния стил само в детайлите.

Оценете статията
( Все още няма оценки )
Dimitar Ivanov

Поздрави на моите колеги почитатели на домашния комфорт и подобренията! Аз съм Dimitar Ivanov, опитен дизайнер, и за мен е удоволствие да ви преведа през моето дългогодишно пътешествие в сферата на дизайна, където всеки проект се развива като уникална история на елегантност, функционалност и стремеж към вечен комфорт.

Spisanie.info - Женско списание | Мода, красота, живот и грижа за дома, психология и взаимоотношения
Comments: 1
  1. Zlatka Koleva

    Защо на практика един коридор повече е на Италия отколкото на всички съседни държави заедно? Каква е причината за това и какви са последствията от това за Италия и нейните съседи?

    Отговор
Добавяне на коментари