...

25 варианта на стола Voltaire

Философът Волтер не е създал този стол, разбира се. И изобщо няма нищо общо с него. Въпреки това столът с "уши" гордо носи неговото име. Така изглежда днес?

Този тапициран фотьойл с висока облегалка и перваз в горната част има много имена. На Запад тя се нарича "Дядовата" ( "дядовски стол" ) или "крилати" ( "Крилообразен стол" ) при нас Фотьойл Voltaire. За да бъдем честни, креслото, в което Волтер прекарва последните години от живота си, не прилича много на тази мебел. Но пускането на обновения и по-удобен фотьойл съвпада с период, в който идеите на мислителя са особено популярни.

Така нареченият стол на Волтер е произведен за пръв път в Англия през XVII век. Този модел е предназначен за възрастни хора, чиито "уши" облегалката е трябвало да предпазва от течение. По-късно стана ясно, че "крилатият" фотьойлът е идеален за сядане до камината: той задържа топлината и предпазва от искри. Така че кресло с "уши" има друго име за него стол за камина.

Оттогава столът на камината се е променил много малко. Лесно е да се намерят реплики на винтидж фотьойли на пазара. И все пак съвременните дизайнери интерпретират класиката по свой начин, създавайки елегантни столове за камина с цветни тапицерии, щампи и дори модели с поставка за напитки. За да видите някои варианти на стола Voltaire, разгледайте нашата селекция.

Оценете статията
( Все още няма оценки )
Dimitar Ivanov

Поздрави на моите колеги почитатели на домашния комфорт и подобренията! Аз съм Dimitar Ivanov, опитен дизайнер, и за мен е удоволствие да ви преведа през моето дългогодишно пътешествие в сферата на дизайна, където всеки проект се развива като уникална история на елегантност, функционалност и стремеж към вечен комфорт.

Spisanie.info - Женско списание | Мода, красота, живот и грижа за дома, психология и взаимоотношения
Comments: 1
  1. Elena Angelova

    Моля, можете ли да ми кажете какъв е смисълът на израза „25 варианта на стола Voltaire“? Звучи интересно, но се чудя дали представлява определена колекция от столове или е нещо друго. Благодаря предварително за отговора!

    Отговор
Добавяне на коментари